Innovation week 2022 logo

Pořadatel

Wrest logo

Wrest

Celé dny u počítače, nekonečné scrollování, klikání. V posledních letech takhle vypadá život většiny z nás. A nedochází nám, jak závažné dopady to má na naše tělo. Každý desátý uživatel počítače trpí syndromem karpálního tunelu. A naprostá většina z nich má celoživotní bolesti zápěstí a mnohdy skončí na operačním sále.

Syndrom karpálního tunelu je jedna z nejčastějších nemocí z povolání a je spojen se značnými náklady na zdravotní péči, ekonomickou zátěží a ztrátou produktivity.

Proto jsme vyvinuli chytrou ergonomickou podložku pod myš Wrest. Ta monitoruje pohyb zápěstí, upozorní vás, kdy si zacvičit a naučí vás jak. Wrest je vybaven senzory, které sledují vaše pracovní návyky a upozorňují Vás na nesprávnou polohu zápěstí vedoucí k tomuto onemocnění. Společně s fyzioterapeutickými cviky tak Wrest přispívá k prevenci syndromu karpálního tunelu.

Za projektem Wrest stojí studenti Vasil Kostin (3. lékařská fakulta, UK) a Tomáš Trejdl (FEL, ČVUT). Projekt je podporován Technologickou agenturou ČR.